Başkan’dan

“Bir toplum, bir millet, erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin”

Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse o sosyal toplum felçlidir. “

 

Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.”

 

 

Çağımızın en büyük kadın hakları savunucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait bu sözler.

 

Evet biz 2013 yılında azimli, hedefli, çalışkan,  Türk Kadınları uluslar arası BPW – İş ve Meslek Sahibi Kadınları olarak huzurunuzdayız. Huzurda olmak demek,  bir amaçtan söz ediyoruz demektir.

Evet bir amacımız var. Amacımız,  adil, eşitlikçi, özgür, ve barışçıl bir dünya kurmak için ilkeli ve çalışkan Türk kadınını tüm dünyaya en üstün vasıfları ile tanıtmaktır. Bunun için önce ülkemizde, bu ağaçları tek tek dikmek,  sulamak ve yeşertmektir.

İmkanı olmayana kapımızı ardına kadar açarak,  bir diğerimizin önünde ki tüm engelleri aşmasına yardımcı olmak demektir.

Türk Kadınının önünü açmak ve onun özgürleşmesi için çalışan tüm diğer kadın ve erkeklerin önünde eğilmek ve onlardan alacağımız meşaleyi nesilden nesile geçirebilmek demektir.

İstanbul insanlık tarihinin en özel anlarını binlerce kez yaşamış olan bu dünya şehri, İstanbullular çok iyi bilirler,  en çok erkeklerin ve martıların şehridir. Biz onlar ile beraber bir bütünlük içerisinde, kız çocuklarının ezilmediği, erken yaşta evlendirilmediği,  kadının dayak yemediği, yaşatıldığı, yükseltildiği eşit işe eşit ücret aldığı, eşit hak ve özgürlüklerden yararlandığı, iş hayatında göğsünü gere gere ben kadınım diyebildiği, kadınlardan çok iyi Başkan, CEO, Başbakan olur denildiği bir İstanbul, bir ülke, bir yaşam, bir dünya istiyoruz.