Biz Kimiz?

BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği 2013 yılında İstanbul’da 10 iş ve meslek sahibi kadın tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı kadınların her türlü ayrımcılığa karşı güç birliği yapması, iletişim ağlarını güçlendirmesi, ulusal ve uluslararası paydaşlar ile çalışarak bir ağ oluşturması ve liderlik potansiyellerinin artırılmasıdır. 

Kuruluş amacı, Türkiye ve dünyada farklı seviyelerde yaşanan ve toplumsal cinsiyet rollerine dayalı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak ve böylece kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi karar mekanizmalarında var olmalarını sağlamak üzere topluma rehberlik etmek ve nihayetinde barış dolu bir dünyaya ulaşmaktır.

Derneğimiz tüm dünya kadınlar ile bir ağ içerisinde olabilmek ve işbirliğini geliştirebilmek amacıyla kökeni 1919’a dayanan BPW International (Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu) üyesi olma ayrıcalığına sahiptir.

Kurucu Avukat Dr. Lena Madison Phillips’den alıntı – Orjinali

«Each woman, as a citizen, must bring to the national policy of her own country, the contribution of forward-looking and constructive thought followed by determined action. Each woman must dedicate herself to protect and promote the interests of all other women in business and the professions.»

Türkçe tercümesi

«İlerici ve yapıcı düşünce yapısı ile her kadının ulusal politikalarda yer alması bir vatandaşlık görevidir. Her kadın, iş dünyası ve kurumsal hayattaki diğer kadınları korumak ve ilerletmek ile bilfiil sorumludur.»