Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Mentorluk Programı

 Toplumun her alanında kadının farkındalığını arttırması için tasarladığımız “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Mentorluk Programını” sizlere duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 

Geleceğin kadın liderlerinde kişisel gelişimi harekete geçirmek ve güçlendirmek için toplumun farklı kesimlerinden deneyimli BPW İstanbul Kulübü Mentorlarının katılımı ile oluşan 5 aylık bir programdır.

Programımıza katılmaları için bu dönem BPW Türkiye Kulüplerine üye 35 yaş altı gençleri(mentiler), deneyimli kulüp üyelerimiz ile bir araya getiriyoruz.  Her bir Mentor ve Menti çifti, Menti’nin kişisel gelişim hedeflerini ve yaşam zorluklarını keşfetmek, potansiyel beceri ve yeteneklerini ortaya çıkarmak ve sizi belirlediğiniz bir sonraki kişisel hedefe hazırlamak için el ele vereceği program Kasım 2021’de başlıyor ve Mayıs 2022’nin sonuna kadar devam ediyor.  Bu 5 aylık yol arkadaşlığı süresince her menti,  program sonunda kendi planlarını, ilerlemelerini ve öğrendiklerini paylaşıyor. 

Program Şartları

• Her mentiden ekte yer alan hem kendini tanıtıcı hem de bu programdan ne istediğini anlatan ayrıntılı bir biçimde anlatan bir başvuru formu ile youngbpw@bpwistanbul.org başvuru yapması beklenmektedir. 

• BPW İstanbul Kulübü üyelerinden oluşan mentorlar ile mentiler, Ekim ayının sonunda hızlı bir  mentoring seansı yapacak, mentor ve mentiler birbirini tanıma fırsatını elde edeceklerdir. 

• Program Aralık 2021‘de başlayacak ve en az 5 seferden oluşan görüşmeler ile devam edecek ve Mayıs  2022’de bitecektir. 

• Programa başlamadan önce Ekim- Kasım aylarında Mentor ve Mentiler için ayrı ayrı çevrimiçi eğitimler verilecektir. 

• Bu eğitimlere katılmak programın ön şartıdır. 

• Mentor ve menti görüşmeleri internet üzerinden çevrimiçi yapılacaktır.

• Program sonunda görüşmeleri tamamlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Programı Komite Lideri Ayşegül YENİSAN yürütmektedir. Tüm sorular için kendisine e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. ayenisan@gmail.com 

Gelecek yıl programa katılmak isteyenler lütfen youngbpw@gmail.com adresinden bizlere başvurabilir. 

Detaylı Bilgi Formu