Kurucu Başkandan

Selda Alemdar Dinçer

Kurucu Başkan

Yönetim Kurulu Başkanı

2013-2022

Dayanışma ruhu ile bir araya gelmiş her meslekten iş ve meslek sahibi kadın ile toplumda kadının güçlenmesi için çalışan, bilgi ve deneyim desteği sağlayan, mentorluk yapan, sürekli öğrenen bireylerden oluşan, Uluslararası BPW’dan (İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu) bilgi, ağ ve  işbirliği desteği alan bir sivil toplum kuruluşuyuz.

Toplumumuzun yarısının kadın olduğu düşünülürse ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği endeksine göre 156 ülke arasında 130. sırada olan Türkiye’mizin kadınları olarak her alanda eşitliği savunmak zorundayız. Bunu geleceğimiz için yapmalıyız.

Köklerini uluslararası  gücümüzden alarak , Birleşmiş Milletler nezdinde UN Kadın Biriminin kuruluşu sırasında  danışmanlık yapmış olan ve halen ECOSOC daimi üyesi olan Uluslararası BPW 35000 üyesi ile  yaptığımız çalışmalara güç katıyoruz.

Hiç bir din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm dünya kadınları için büyük bir ağ oluşturan kuruluşumuzda sana da yer olduğunu söylemek isterim.

Her alandan, her meslekten  üyelerimiz var. 35 yaş altı Genç BPW üyelerimiz ile yol arkadaşlığımız vazgeçilmezimiz. Ayrıca sadece kadınlar ile değil aynı zamanda eşitlik savunu gücümüz ile kadının her alanda eşitliğine destek veren erkekler ile de birlikte çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

İş yaşamında ilerlemek, ekonomik bağımsızlığımızı ele almak, kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek ve kararlarımızı kendimiz hiç bir etki altında kalmadan özgürce verebilmek için sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin her köşesinde bir araya gelmeye ve güçlenmeye devam edeceğiz.

Sen de bizlere katılabilirsin. Her alanda eşitlik istiyorsan, dayanışma ruhu ile hem kendimi hem de hem cinslerini güçlendirmek ve katkı sağlamak istiyorsan hemen bizi ara. Ayrımcılığa son verebilmek için senin de yapacağın çok şey olduğunu biliyoruz.

Mentorluk Programımızda,  Liderlik Okulumuzda, veya herhangi bir başka konuda gönüllümüz olabilirsin.

Biz senin için buradayız.  Dünyanın en büyük kadın savunu örgütlerinden biri olarak BPW İstanbul’a seni de bekliyoruz. 90 yılda elde ettiğimiz tüm kazanımların bundan sonra bir parçası sen olabilirsin.

Sevgilerimle,

Selda Alemdar Dinçer