Başkandan

 

     Selda Alemdar Dinçer- 2016-2019 Yönetim Kurulu Başkanı

Büyük resmi paylaşmaya davet!

 

Bizler 2013 yılında İstanbul’da bir araya gelmiş gönüllü bir kadın örgütüyüz. İçimizde her meslekten girişimci, memur, eğitmen, iş sahibi, dernek çalışanı, üst düzey yönetici, avukat misyonumuza inanan kadın üye var. Biz üye adaylarını şu veya bu şekilde asla ayırt etmiyoruz. Farkındalığı olsun, olduğu haliyle katkı sağlamak istesin yeter.
Düzgün işler yapıyoruz, kongreler düzenliyoruz, seminerler açıyoruz, eğitime ve gelişime önem veriyoruz, tüm seslerin duyulması için çaba sarf ediyoruz. Geleceğimizi şekillendirmeye çalışırken başkalarının da hayatlarına dokunuyor ve onlara elimizden geldiğince mentorluk yapıyoruz.
Kuruluş nedenimiz ise kadın haklarını savunmak.
Hayatlarımızın her alanda daha iyi şartlara kavuşması için vazgeçilmez olan savunu faaliyetleri farkındalığın artması için çok önemli, vazgeçilmez. Sivil toplum çalışmalarında bulunmak, öncelikle “paylaşmak” demektir bana göre. Kurum isminizin ne olduğundan çok, toplumsal fayda için ben ne gerçekleştiriyorum, başkasına ne fayda sağlıyorum, etik değerlerimize ne kadar yatırım yapıyorum, ne paylaşıyorum bu önemli. Gelişmiş toplumlara baktığınız zaman, bireylerin iş yaşamlarının yanında sivil çalışmalara destek olduğunu görürüz. Başarı bir tesadüf olmuyor aslında bu durumda.
Dünyada kısa adı BPW olan örgütümüz, 40’000 üyeye sahip “çeşitlilik” barındıran koskocaman bir aile. Biz de bu ailenin bir parçasıyız.
Ailemizin büyümesi demek etki alanımızın da büyümesi demek aynı zamanda. Biz şimdi ne kadar çok çalışırsak ve birbirimize destek olursak, geleceğimiz de o kadar parlak olacak.
İleride ayda 40 kadın öldürülmeyecek, iş yaşamına katılan kadınların sayısı bu kadar cılız olmayacak, kendi işine sahip kadınların oranı en az % 50’lere çıkacak, parlamento da kadın sayısı yükselecek, kararlar her alanda kadın merceğinden alınacak, yönetim kurullarında kadınların sesi çok daha fazla çıkacak.
Bu nasıl ve ne zaman olacak? Adım atarak, eyleme geçerek, hayal ederek, çalışarak, konuşarak, dönüşerek, düşünerek, emek sarf ederek.
Ben büyük resmi görüyorum.
BPW İstanbul Kulübü olarak, bizlere katılmaya, büyük resmi görmeye hepinizi davet ediyorum. info@bpwistanbul.org

× How can I help you?