Cinsiyete Duyarlı Mentorluk Programı

2020-2021 Denemi Programı Detayları

Toplumun her alanında kadının farkındalığını arttırması için tasarladığımız “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Mentorluk Programını” sizlere duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz.
Geleceğin kadın liderlerinde kişisel gelişimi harekete geçirmek ve güçlendirmek için toplumun farklı kesimlerinden deneyimli BPW İstanbul Kulübü Mentorlarının katılımı ile oluşan 5 aylık bir programdır.
Programımıza katılmaları için bu dönem BPW Türkiye Kulüplerine üye 35 yaş altı gençleri(mentiler), deneyimli kulüp üyelerimiz ile bir araya getiriyoruz. Her bir Mentor ve Menti çifti, Menti’nin kişisel gelişim hedeflerini ve yaşam zorluklarını keşfetmek, potansiyel beceri ve yeteneklerini ortaya çıkarmak ve sizi belirlediğiniz bir sonraki kişisel hedefe hazırlamak için el ele verecek. Bu 5 aylık anlaşmanın sonunda her Menti, program sonunda kendi planlarını, ilerlemelerini ve öğrendiklerini paylaşacak. Şimdiden herkese başarılar dileriz.
Program Şartları:
• Her mentiden ekte yer alan hem kendini tanıtıcı hem de bu programdan ne beklediğini ayrıntılı bir biçimde anlatan bir başvuru formu ile youngbpw@bpwistanbul.org başvuru yapması beklenmektedir.
• BPW İstanbul Kulübü üyelerinden oluşan mentorlar ile mentiler, Ekim ayının sonunda hızlı bir mentoring seansı yapacak, mentor ve mentiler birbirini tanıma fırsatını elde edeceklerdir.
• Program Aralık 2020 ‘de başlayacak ve 5 seferden oluşan görüşmeler ile devam edecek ve Nisan 2021’de bitecektir.
• Programa başlamadan önce Ekim- Kasım aylarında Mentor ve Mentiler için ayrı ayrı çevrimiçi eğitimler verilecektir.
• Bu eğitimlere katılmak programın ön şartıdır.
• Mentor ve menti görüşmeleri internet üzerinden çevrimiçi yapılacaktır.
• Program sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Mentor ve Menti Adayı Olmak İçin : bpwistanbul@bpwistanbul.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 Projemiz: Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler

 

“Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesi” adlı, ILO ve İŞKUR işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç finansmanı ile yürütülen projenin, İstanbul ayağında BPW İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği olarak  150 kadına mentor olduk. Bu projenin sonunda mentilerimizden Hande Öz, hayalini gerçekleştirerek, Labirent Sanat adlı sanat merkezini açarak, girişimci oldu.

 

 

 

 

 

× How can I help you?