Mentorluk

BPW İstanbul ile Mentorluk

Siz de aramıza katılın, siz de destek olun, birlikte ilerleyelim

 

BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar olarak, bilgi ve deneyimlerimizi isteyenler ile paylaşmak istiyoruz.  Danışman veya rehber olarak bizler daha az deneyimli kişilere destek, danışmanlık, motivasyon sağlayan bireyler olarak, mentilerine potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı olarak karşılıklı olarak gelişmek amacındayız.

 

YENİ PROJEMİZ

 

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ İLE ÜNİVERSİTE GENÇLERİNE MENTORLUK

 

Günümüzde Mentorluk ilişkileri tüm sektörlerde şirketlerde, okullarda ve çeşitli kurumlarda çok farklı hedef kitle, yaş grubu ve farklı amaçlar dahilinde yapılandırılmış şekilde uygulanmaktadır. Kişiler ve Kurumlar, bu karmaşık ve sürekli değişen iş yaşantısına ayak uydurabilmek için, özelliklerini geliştirmek ve birer öğrenen organizasyon haline dönüşebilmek, bunun içinde her seviyede çalışanları için öğrenme potansiyelini ortaya çıkartacak ortamlar hazırlamak, öğrenme liderleri yetiştirmek, buna imkan sağlayacak taşıyıcı mekanizmalar yaratmak zorundadırlar.

 

Kurumlarda Mentorluk sisteminin kullanılmasındaki amaç;

 

  • insan potansiyelini geliştirmek,

 

  • kurum kültürünü aktarmak,

 

  • akademik yönden veya kariyer yönünden hedef kitleye destek vermek,

 

  • bunun sonucu olarak da gelişimine odaklı, motive daha etkili bir insan kaynağı yaratmaktır.

 

BPW İstanbul Kulübü olarak, biz de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’inin burs imkanlarından faydalanan üniversite öğrencilerine mentor olabilmek için yola koyulduk. ÇYDD merkezinde gerçekleşen karşılıklı görüşmelerden sonra, dernek eğitimcilerinden bir günlük içerikli bir eğitim alarak, mentor olmaya hak kazandık.

Kasım ayında mentilerimiz ile tanışacak, Haziran ayına kadar yaklaşık 8 ile 10 defalık bir karşılıklı görüşme planlayacağız.

 

İş hayatından tecrübeli olan üyelerimiz ile çağdaş geleceğin mimarı Türkan Saylan Hocamızın ışığında yürüyen ÇYDD ile işbirliğine başlamış olmaktan dolayı heyecanlı ve mutluyuz. Gelecek yıl siz de aramıza katılarak bizler ile birlikte bu projede yer alabilir, topluma katkı sağlayabilirsiniz.

 

   

 

 

2017 Projemiz: Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler

 

“Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesi” adlı, ILO ve İŞKUR işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç finansmanı ile yürütülen projenin, İstanbul ayağında BPW İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği olarak  150 kadına mentor olduk. Bu projenin sonunda mentilerimizden Hande Öz, hayalini gerçekleştirerek, Labirent Sanat adlı sanat merkezini açarak, girişimci oldu.

 

 

 

 

 

× How can I help you?