24 Mart 2017 Toplantısı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


03 Mart 2017 Toplantısı 

Zorunlu Göç ve Kadınlar Zorunlu göç bilinmezliğe giden bir yolda yürümek demek. Sonrasında ne olacağını bilmemek demek. Ne yeriz, ne içeriz, ne yaparız demek… Ülkemize, evimize ne olacak demek… Geriye dönüş var mı diyebilmek…Kadınlar ve çocuklar yüzyıllardan bu yana çok acı çekiyorlar. Onları anlamak, yardım edebilmek, topluma kazandırmak, aslında ait olmadıkları bir hayata alışabilmeleri için var mıyız?

Zorunlu göç… Kadın ve çocukların yaşadığı büyük dram. Yüzyıllardan beri bir yerden bir yere göçmek zorunda bırakılmış kadınlar. Bilmedikleri bir yerlere, daha önce hiç yaşamadıkları kültürlere adapte olmaya çalışmışlar. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında insana yaraşır bir dünyada yaşayabilmek için biz yerleşik insanlar, farklı kültürler için neler yapabiliriz? 


 

 

 

 

16 Aralık 2017 Toplantısı 

Bazı zamanlar vardır, bu zamanlar sizin için çok özeldir ve çok değerlidir. BPW olarak bizim de gerçekten verimli, özel ve geleceğe yönelik sohbetler yaptığımız anılarımız birikmekte. Birikimlerimiz bizi geleceğe taşıyacak. Bu sefer damlaları Müjde Çetin ve Sheila Koen akıttı. Müjde Çetin Argüden Yönetişim Akademisi‘nden ve kadın erkek cinsiyet eşitsizliğin her alanından gelmiş bir kadın olarak , neler yaşadıklarını ve bunu nasıl dönüştürdüğünü anlattı. Çocuklarımıza ne öğretiyoruz, nasıl ayrımcılık yapıyoruz bizler ile paylaştı. Sheila Koen ise sevgi ile nasıl özümüzü bulacak ve buradan nasıl birliğe varacağız konusuyla bizlere o an farklı ufuklar açtı. Konuklarımız ise bir çok kuruluştan gelen özel insanlardı. Meraklı insanlardı, paylaşımcı insanlardı. İki erkek konuğumuz da vardı. Gerek tasavvufi paylaşımlar, gerek göç yolunda kadınların yaşadıkları hakkında görüş ve bilgi paylaşıldı. İnanın BPW toplantıları her seferinde farklı bir tema ile sizler ile buluşuyor ve dolu dolu geçiyor. Bir araya gelmeye değiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kasım 2017 toplantısı

BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği; merceğimizi yakınlaştırıp, uzaklaştırarak öğrenmemizi sağlayan önemli bir sivil toplum örgütü. Bu mercek 18 Kasım’da Şafak Gündüz ve Cigdem Aksoy ile buluştu. Şafak Gündüz Maltepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve “İş Hayatında Yaşanan Sendromlar” adlı eserin sahibi. Sağolsun bana imzalı bir kitabını hediye etti ve ben hemen okumaya başladım. Kendisinden çok şey öğrendik o gün. İş hayatı nasıl bir şey, eşitlik var mı, yoksa ne yapmalıyız gibi birçok temel soruna el atıyor ve tanımlıyor. Cigdem Aksoy ise “nefes” ile zorlukları nasıl dönüştürürüz bunu öğretti bize kısacık. Biz doyamadık ama ben yine kendi adıma başladım bile nefes çalışmalarına. Size de tavsiye ederim. Şu kısacık hayatta dönüşmek ve farkına varmak için “nefes” ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

24 Mayıs 2017 Afife Jale Sivil Toplumda Fark Yaratanlar Sempozyumu 

 


 

 

 

 

14 – 18 Mayıs , 2017 

İLO, İŞKUR ve İSVEÇ KONSOLOSLUĞU’nun “DAHA FAZLA KADIN İÇİN DAHA İYİ İŞLER” PROJESİ kapsamında gerçekleştirdiğimiz mentorluk programını tamamladık. 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda 1919’dan bu yana tüm dünyada savunu faaliyetleri yürüten BPW’nun üyeleri ve destekçileri, projede girişimci adayı olarak yer alan kadınlar ile 4 gün boyunca bir araya gelerek deneyimlerini paylaştılar. Bu tip çalışmalara dernek uzun vadede destek vererek, kadınların gelişimlerine katkı sağlamayı öncelikli olarak planlamaktadır. McKinsey@Company’nin TÜSİAD ile işbirliği ile son yayımladığı “Women Matter” raporuna göre, Türkiye kadının iş gücüne katılımını %34 arasından OECD ülkeleri ortalaması olan % 63’e çıkartırsa, ülkenin GDP oranını 2025’te % 20 arttırabilecek. Bu da demek oluyor ki, Türkiye’nin Gayri Safi Milli Hasılasına 2025’te 200 ile 250 milyar Dolar eklenebilecek. Sonuçlar biz iş gücüne katılmış kadınların sivil toplum hareketine katkılarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Mentorlük eğitim oryantasyonu                                   

       Mentilerimizle beraber 

 


 

 

Ocak 2016, İstanbul 

İkinci Uluslararası Kadın Girişimcilik Konferansı, Küresel Etik ve Sürdürülebilir Kalkınma

 

brosuron

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Diş Hekimi Asistanları Sürekli Gelişim Eğitimi, 21-22 Kasım, 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 Urbanstation Kulüp Etkinliği,  Nisan  2015 

 

SiddetsizIletisim

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Haliç Üniversitesi Etkinliği, Mart 2015 

Kadının İş Yaşamında Ayak İzleri , Micheal Page women@page  projesi, Haliç Hugip Kulübü ortak etkinlik

 

233bafb410c50fbda1ac78120cec81ef

 

 

 

 

 


 

Kulüp Etkinliği Şubat 2015 

Kadın – Erkek İletişimsizlik Eğitimi Urbanstation, Eğitimen Güven Açık

 


Kulüp Etkinliği Ocak 2015 

İstanbul Sözleşmesi , Urbanstation, Avukat Birsen Atakan

 


BPW İstanbul Kulübü Açılış Etkinliği   Aralık 2013 

İstanbul’da BPW Kadınları olarak bir araya geldik. Açılış Etkinliğimize Muazzez İlmiye Çığ Hanımefendi, Dilek Bil Hanımefendi, Federasyon Başkanımız Arzu Özyol, Adana Kulübü Başkanımız Ayça Katlav, Konya Kulübü Başkanımız Cemile Oztin Ogun, Federasyon Yönetim Kurulumuz Esra Özden ve İpek İşbitiren katıladılar. BPW İstanbul Kulübü Üyelerimizde etkinliğimize destek verdiler. Hep berbaer daha adil, daha eşitlikçi ve özgür bir dünya için hep beraber.

Duayen Muazzez İlmiye Çığ ile tüm BPW Kulüpleri beraber

Duayen Muazzez İlmiye Çığ ile tüm BPW Kulüpleri beraber

Hep beraber

Tüm BPW kulüpleri ve üyelerimiz beraber

Dilek Bil ile beraber

Dilek Bil ile beraber

Yönetim Kurulumuz'dan Elif Gökçe'nin konuşması

Yönetim Kurulumuz’dan Elif Gökçe’nin konuşması

 


 

 

 

 

 

Şubat 2014 

Her yıl BPW İstanbul Kulübü olarak SESİMİZ dergisini çıkartacağız.

Sesimiz Dergisi Sayı 1

Sesimiz Dergisi Sayı 1

 


 

 

Toplantılarımız             Mayıs 2014 

BPW İstanbul Kulübü olarak kendimize özel bir gün daha ayırarak farkındalığımızı arttırmaya çalıştık. Kulüp üyesi arkadaşımız eğitimci Funda Haberal bugün 29 Mart ‘ta üyelerimize kelimelerin gücü, söylediklerimiz ile yarattıklarımız arasında ki çok güçlü bağı anlatmaya çalıştı. Neye odaklanırsan oraya doğru gidersin!

 

Kişisel Gelişim Programımız ardından

Kişisel Gelişim Programımız ardından

 


 

 

 

Dişhekimi Asistanları için Hizmet içi Eğitim ve Bireysel Gelişim Programı   Nisan – Mayıs 2014 

Diş Dostu Derneği ve BPW İstanbul Kulübü , Hipp ve Ivoclar firmalarının desteği ile 26 Nisan ve 3 Mayıs’ta Dental Kliniklerin belkemiği olan bu kadınların eğitimi ve gelişimi için elele verdiler. Programda hem teknik bilgiler en iyi eğitimciler tarafından katılımcılara aktarıldı, hem de kişisel gelişim için BPW’nun özel kişisel gelişim programı Federasyon Başkanı tarafından bizzat katılımcılar ile paylaşıldı. Aralık 2014’te program bu sefer İzmir’de diş camiası ile buluşacak.

dentalegitim2 (1)

 

 


 

 

 

 

Kalbim için Adım Adım  Mayıs 2014 

 

Yürüyüşe başlamadan

Yürüyüşe başlamadan

Büyükada Yürüyüşü Mayıs 2014

 

BPW İstanbul Kulübü çalışan kadınların kalp sağlığına dikkat çekmek amacıyla Kalbim İçin Adım Adım etkinlik dizisine bu yürüyüş ile başlamış oldu. Yürüyüşümüz yağmurlu bir gün olması nedeniyle istediğimiz insan kalabalığını çekemedi, 20 kişi olarak yürüdük, ancak bütün Adalar’da asılan ilanlar ve duyurular ile ada sakinlerinen projeden haberi oldu. Adalar Belediyesi çok yardımcı oldu bizlere tüm bu süreç boyunca. İlanlarımız en güzel yerlerdeydi. Bu projemiz, öncelikle tüm BPW Kulüpleri ile birlikte devam edecek, projemize destek veren Recorditi İlaç ve Hanımeline Kadın Eli Platformu ile beraber İstanbul’un ilçelerinde halkla ile buluşacak.


 

 

 

 Girişimcilik ve sürdürülebilir kalkınma     Kasım 2014

Yeditepe İşletme Kulübü YUVAM  ile yapılan uluslararası etkinlikte BPW Federasyonu 2 oturum ile yer aldı. avrupa Birliği Bürokratları ve girişimci kadınların katıldığı etkinliği Yeditepe Üniversitesi öğrencileri ile bir çok başka üniversiteden gelen katılımcılar yer aldılar.


 

 

 

Kadın Kalbine Hanımeli Platformu ile Avrasya Maratonu         Kasım 2014

 

16 kasım Maraton Sağlıklı Kalpler için Yürüyor

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Haliç Üniversitesi Girişimcilik Sempozyumu       Aralık 2014

Haliç Üniversitesi Girişimcilik ve Pazarlama Kulübü’nün düzenlediği bizde BPW İstanbul Kulübü olarak katıldık. Girişimci nasıl olunur, kadın girişimcilerin hayat hikayeleri ve iletişim ağlarının öneminin paylaşıldığı sempozyumda bizde bir oturum da yer aldık. Pınar Şimşek, Selda Alemdar Dinçer, Elif Karakışla, Şebnem Eser Akarsu ve Ruhsar Pekcan’ın katıldığı oturum sorular ve toplu fotoğraflar ile son buldu. 2015 yılı içerisinde yine aynı üniversite ile bir başka etkinlik için planlamalar başladı.

HugipKSempozyumAfisSon2014